U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U10

U-10
Typ:IIB
Zwodowany:22 kwietnia 1935 Germaniawerft, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:9 września 1935 Oblt. Heinz Scheringer
Dowódcy okrętu:11 września 1935 - 21 grudnia 1935 Heinz Scheringer
21 grudnia 1935 - 1 maja 1936 Werner Scheer
1 maja 1936 - 29 września 1937 Kptlt. Heinz Beduhn
30 września 1937 - 3 kwietnia 1938 Hannes Weingärtner
od października 1937 - sierpnia 1938 Kptlt. Hans Rudolf Rösing (Knights Cross)
4 kwietnia 1938 - 31 lipca 1938 Herbert Sohler
1 sierpnia 1938 - 4 stycznia 1939 Kurt von Gossler
5 stycznia 1939 - 15 października 1939 Kptlt. Georg-Wilhelm Schulz (Knights Cross)
10 października 1939 - 2 stycznia 1940 Günther Lorentz
od stycznia 1940 - 9 czerwca 1940 Joachim Preuss
10 czerwca 1940 - 29 listopada 1940 Kptlt. Rolf Mützelburg (Knights Cross)
30 listopada 1940 - 9 czerwca 1941 Kptlt. Wolf-Rüdiger von Rabenau
10 czerwca 1941 - 29 listopada 1941 Oblt. Kurt Ruwiedel
30 listopada 1941 - 22 czerwca 1942 Hans Karpf
23 czerwca 1942 - lutego 1943 Oblt. Christian-Brit Coester
od lutego 1943 - lutego 1944 Oblt. Wolfgang Strenger
od lutego 1944 - 1 lipca 1944 Oblt. Kurt Ahlers
Przebieg służby:5 patrole
11 września 1935 - 26 września 1935 U-Bootschulflottille jako jednostka szkoleniowa
27 września 1935 - 3 października 1937 1.Flotylla jako jednostka bojowa
4 października 1937 - 14 kwietnia 1939 3.Flotylla jako jednostka bojowa
15 kwietnia 1939 - 30 czerwca 1940 U-Bootschulflottille jako jednostka szkoleniowa
1 września 1939 - 1 października 1939 U-Bootschulflottille jako jednostka bojowa
1 października 1939 - 1 grudnia 1939 U-Bootschulflottille jako jednostka szkoleniowa
1 stycznia 1940 - 1 kwietnia 1940 U-Bootschulflottille jako jednostka bojowa
1 maja 1940 - 30 czerwca 1940 U-Bootschulflottille jako jednostka szkoleniowa
1 lipca 1940 - 31 lipca 1944 21.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:2 statki zatopione o łącznym tonażu 6.356 ton
Koniec służby:1 pażdziernik 1944.