U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U100

U-100
Typ:VIIB
Zwodowany:22 maja 1939 Germaniawerft, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:30 maja 1940 Kptlt. Joachim Schepke (Oak Leaves)
Dowódcy okrętu:30 maja 1940 - 17 marca 1941 Kptlt. Joachim Schepke (Knights Cross)
Przebieg służby:6 patrole
30 maja 1940 - 1 sierpnia 1940 7.Flotylla jako jednostka treningowa
1 sierpnia 1940 - 17 marca 1941 7.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:26 statki zatopione o łącznym tonażu 137.819 ton
4 statki uszkodził o łącznym tonażu 17.229 ton
Koniec służby:Zatonął 17 marca 1941, na pozycji 61N 12W, 32 zabitych 6 ocalałych.