U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U101

U-101
Typ:VIIB
Zwodowany:31 marca 1939 Germaniawerft, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:11 marca 1940 Kptlt. Fritz Frauenheim (Knights Cross)
Dowódcy okrętu:11 marca 1940 - 18 listopada 1940 Kptlt. Fritz Frauenheim (Knights Cross)
18 listopada 1940 - 31 grudnia 1941 Kptlt. Ernst Mengersen (Knights Cross)
1 stycznia 1942 - 3 lutego 1942 Oblt. Karl-Heinz marca bach (Knights Cross)
4 lutego 1942 - 31 marca 1942 Friedrich Bothe
od maja 1942 - 25 października 1942 Ernst von Witzendorff
15 września 1942 - 21 października 1943 Oblt. Helmut Münster
Przebieg służby:10 patrole
11 marca 1940 - 31 marca 1940 7.Flotylla jako jednostka treningowa
1 kwietnia 1940 - 28 lutego 1942 7.Flotylla jako jednostka bojowa
1 marca 1942 - 31 marca 1942 26.Flotylla jako jednostka treningowa
1 kwietnia 1942 - 31 sierpnia 1942 21.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
1 września 1942 - 31 sierpnia 1943 24.Flotylla jako jednostka treningowa
1 września 1943 - 21 października 1943 23.Flotylla jako jednostka treningowa
Sukcesy:23 statki zatopione o łącznym tonażu 113.808 ton
2 statki uszkodził o łącznym tonażu 9.113 ton
Koniec służby:Uszkodzony 3 maj 1945.