U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U106

U-106
Typ:IXB
Zwodowany:26 listopada 1939 AG Weser, Bremen
Odbiór techniczny:24 września 1940 Oblt. Jürgen Oesten (Knights Cross)
Dowódcy okrętu:24 września 1940 - 19 października 1941 Kptlt. Jürgen Oesten (Knights Cross)
20 października 1941 - kwietnia 1943 Kptlt. Hermann Rasch (Knights Cross)
20 czerwca 1943 - 2 sierpnia 1943 Oblt. Wolf-Dietrich Damerow
Przebieg służby:10 patrole
24 września 1940 - 31 grudnia 1940 2.Flotylla jako jednostka treningowa
1 stycznia 1941 - 2 sierpnia 1943 2.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:22 statki zatopione o łącznym tonażu 138.578 ton
4 statki uszkodził o łącznym tonażu 51.980 ton
Koniec służby:Zatopiony 2 sierpnia 1943 w północno-zachodniej Cape Ortegal, Hiszpania, na pozycji 46.35N, 11.55W, 22 zabitych i 36 ocalałych.