U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U107

U-107
Typ:IXB
Zwodowany:6 grudnia 1939 AG Weser, Bremen
Odbiór techniczny:8 października 1940 Kptlt. Günther Hessler
Dowódcy okrętu:8 października 1940 - 1 grudnia 1941 KrvKpt. Günter Hessler (Knights Cross)
1 grudnia 1941 - 6 czerwca 1943 Kptlt. Harald Gelhaus (Knights Cross)
od lipca 1943 - sierpnia 1944 Kptlt. Volker Simmermacher
od sierpnia 1944 - 18 sierpnia 1944 Ltn. Karl-Heinz Fritz
Przebieg służby:14 patrole
8 października 1940 - 31 grudnia 1940 2.Flotylla jako jednostka treningowa
1 stycznia 1941 - 18 sierpnia 1944 2.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:39 statki zatopione o łącznym tonażu 217.786 ton
4 statki uszkodził o łącznym tonażu 25.638 ton
Koniec służby:Zatopiony 18 sierpnia 1944 w Zatoce Biskajskiej, na pozycji 46.46N, 03.49W, 58 zabitych (wszyscy zginęli).