U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U109

U-109
Typ:IXB
Zwodowany:9 marca 1940 AG Weser, Bremen
Odbiór techniczny:5 grudnia 1940 Korvkpt. Hans-Georg Fischer
Dowódcy okrętu:5 grudnia 1940 - 4 czerwca 1941 Hans-Georg Fischer
5 czerwca 1941 - 31 stycznia 1943 Kptlt. Heinrich Bleichrodt (Knights Cross)
1 marca 1943 - 4 maja 1943 Oblt. Joachim Schramm
Przebieg służby:9 patrole
5 grudnia 1940 - 30 kwietnia 1941 2.Flotylla jako jednostka treningowa
1 maja 1941 - 4 maja 1943 2.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:12 statków zatopił o łącznym tonażu 79.969 ton
1 statek uszkodził o łącznym tonażu 6.548 ton
Koniec służby:Zatopiony 4 maja 1943 na południu Ireli, na pozycji 47.22N, 22.40W, 52 zabitych (wszyscy zginęli).