U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U11

U-11
Typ:IIB
Zwodowany:6 maja 1935 Germaniawerft, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:21 września 1935 Kptlt. Hans-Rudolf Rösing (Knights Cross)
Dowódcy okrętu:21 września 1935 - 1 października 1937 Kptlt. Hans Rudolf Rösing (Knights Cross)
13 sierpnia 1938 - 4 września 1939 Kptlt. Viktor Schütze (Knights Cross)
5 września 1939 - 22 marca 1943 Georg Peters
23 marca 1943 - 13 lipca 1944 Oblt. Gottfried Stolzenburg
14 lipca 1944 - 15 grudnia 1944 Oblt. Günter Dobenecker
Przebieg służby:Brak patroli
1 września 1935 - 1 sierpnia 1939 U-Bootschulflottille jako jednostka szkoleniowa
1 września 1939 - 30 czerwca 1940 U-Bootschulflottille jako jednostka szkoleniowa
1 lipca 1940 - 30 listopada 1940 1.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
1 grudnia 1940 - 1 maja 1941 21.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
1 października 1941 - 28 lutego 1943 5.Flotylla rejs testowy
1 marca 1943 - 1 grudnia 1944 22.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Uszkodzony 5 stycznia 1945 w Kiel (Kilonia). Uszkodzony 3 maja 1945 w Kiel (Kilonia) Arsenal.