U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U1103

U-1103
Typ:VIIC/41
Zwodowany:26 maja 1943 Nordseewerke, Emden
Odbiór techniczny:8 stycznia 1944 Kptlt. Hans Bungards
Dowódcy okrętu:8 stycznia 1944 - 2 lipca 1944 Kptlt. Hans Bungards
3 lipca 1944 - 8 października 1944 Werner Sausmikna
9 października 1944 - 24 listopada 1944 Oblt. Karl-Heinz Schmidt
25 listopada 1944 - 25 lutego 1945 Oblt. Jürgen Iversen
26 lutego 1945 - 8 maja 1945 Kptlt. Wilhelm Eisele
Przebieg służby:Brak patroli
8 stycznia 1944 - 1 września 1944 8.Flotylla jako jednostka treningowa
1 września 1944 - 28 lutego 1945 22.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
1 marca 1945 - 8 maja 1945 31.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Zatopiony 30 grudnia 1945, na pozycji 56.03N, 10.05W.