U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U1109

U-1109
Typ:VIIC/41
Zwodowany:20 października 1943 Nordseewerke, Emden
Odbiór techniczny:31 sierpnia 1944 Rudolf Härtwig (LI; Commier in deputize)
Dowódcy okrętu:10 września 1944 - 12 maja 1945 Oblt. Friedrich von Riesen
Przebieg służby:2 patrole
31 sierpnia 1944 - 15 lutego 1945 8.Flotylla jako jednostka treningowa
16 lutego 1945 - 8 maja 1945 11.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Zatopiony 6 stycznia 1946 na pozycji 55.49N, 08.31W przez Brytyjski okręt podwodny HMS Templar.