U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U1167

U-1167
Typ:VIIC/41
Zwodowany:2 marca 1943 Danziger Werft, Danzig
Odbiór techniczny:29 grudnia 1943 Kptlt. Hans Roeder-Pesch
Dowódcy okrętu:29 grudnia 1943 - 1 lipca 1944 Kptlt. Hans Roeder-Pesch
2 lipca 1944 - 30 marca 1945 Oblt. Karl-Hermann Bortfeldt
Przebieg służby:Brak patroli
29 grudnia 1943 - 31 lipca 1944 8.Flotylla jako jednostka treningowa
1 sierpnia 1944 - 28 lutego 1945 22.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
1 marca 1945 - 30 marca 1945 31.Flotylla jako jednostka treningowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Zatopiony 30 marca 1945, 1 zabity, nieznana liczba ocalałych.