U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U12

U-12
Typ:IIB
Zwodowany:20 maja 1935 Germaniawerft, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:30 września 1935 Oblt. Werner von Schmidt
Dowódcy okrętu:30 września 1935 - 1 października 1937 Werner von Schmidt
od grudnia 1936 - 1 października 1937 Hans Pauckstadt
1 października 1937 - 8 października 1939 Kptlt. Dietrich von der Ropp
Przebieg służby:1 patrol
1 września 1935 - 1 sierpnia 1939 3.Flotylla jako jednostka bojowa
1 września 1939 - 8 października 1939 3.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Zatopiony 8 października 1939 w kanale La Manche niedaleko Dover od miny, pozycja nieznana. 27 zabitych (wszyscy zginęli).