U-BOOT BOX
Lista U-Bootów
Typy U-Bootów
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U121

U-121
Typ:IIB
Zwodowany:16 kwietnia 1938 Flender-Werke, Lbeck
Odbir techniczny:28 maja 1940 Kptlt. Karl-Ernst Schroeter
Dowdcy okrtu:28 maja 1940 - 30 marca 1941 Kptlt. Karl-Ernst Schroeter
od padziernika 1940 - 5 listopada 1940 Otto Harms
6 listopada 1940 - 27 listopada 1940 Oblt. Adalbert Schnee (Knights Cross)
31 marca 1941 - 8 lipca 1941 Oblt. Freiherr Egon Reiner von Schlippenbach (Knights Cross)
9 lipca 1941 - 25 marca 1942 Kptlt. Gert Hetschko
26 marca 1942 - 19 kwietnia 1942 Ernst von Witzendorff
16 maja 1942 - 8 lutego 1943 Ltn. Otto Westphalen (Knights Cross)
od wrzenia 1942 - grudnia 1942 Otto Hbschen (in deputize)
9 lutego 1943 - 22 lutego 1944 Oblt. Ewald Hlsenbeck
23 lutego 1944 - 2 maja 1945 Oblt. Friedrich Horst
Przebieg suby:Brak patroli
28 maja 1940 - 30 czerwca 1940 U-Bootschulflottille jako jednostka szkoleniowa
1 lipca 1940 - 25 marca 1942 21.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
26 marca 1942 - 15 maja 1942 24.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
16 maja 1942 - 16 marca 1945 21.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
17 marca 1945 - 2 maja 1945 31.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopi ani nie uszkodzi adnego okrtu .
Koniec suby:Uszkodzony 2 maja 1945.