U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U123

U-123
Typ:IXB
Zwodowany:15 kwietnia 1939 AG Weser, Bremen
Odbiór techniczny:30 maja 1940 Kptlt. Karl-Heinz Moehle
Dowódcy okrętu:30 maja 1940 - 19 maja 1941 Kptlt. Karl-Heinz Moehle (Knights Cross)
19 maja 1941 - 31 lipca 1942 Kptlt. Reinhard Hardegen (Knights Cross)
1 sierpnia 1942 - 17 czerwca 1944 Oblt. Horst von Schroeter (Knights Cross)
Przebieg służby:12 patrole
30 maja 1940 - 30 września 1940 2.Flotylla jako jednostka treningowa
1 października 1940 - 17 czerwca 1944 2.Flotylla jako jednostka bojowa
18 czerwca 1944 - 1 sierpnia 1944 2.Flotylla (Frontschulboot)
Sukcesy:44 statki zatopione o łącznym tonażu 223.816 ton
6 statki uszkodził o łącznym tonażu 53.568 ton
Kaniec słuzby:Poddany w 1945.