U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U124

U-124
Typ:IXB
Zwodowany:11 sierpnia 1939 AG Weser, Bremen
Odbiór techniczny:11 czerwca 1940 Kptlt. Georg-Wilhelm Schulz (Knights Cross)
Dowódcy okrętu:11 czerwca 1940 - 7 września 1941 Kptlt. Georg-Wilhelm Schulz (Knights Cross)
8 września 1941 - 2 kwietnia 1943 KrvKpt. Johann Mohr (Knights Cross)
Przebieg służby:11 patrole
11 czerwca 1940 - 1 sierpnia 1940 2.Flotylla jako jednostka treningowa
1 sierpnia 1940 - 2 kwietnia 1943 2.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:48 statki zatopione o łącznym tonażu 224.953 ton
4 statki uszkodził o łącznym tonażu 30.067 ton
Koniec służby:Zatopiony 2 kwietnia 1943 w zachodnim Oporto, na pozycji 41.02N, 15.39W, 53 zabitych (wszyscy zginęli).