U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U126

U-126
Typ:IXC
Zwodowany:1 czerwca 1940 AG Weser, Bremen
Odbiór techniczny:22 marca 1941 Kptlt. Ernst Bauer (Knights Cross)
Dowódcy okrętu:22 marca 1941 - 28 lutego 1943 Kptlt. Ernst Bauer (Knights Cross)
1 marca 1943 - 3 lipca 1943 Oblt. Siegfried Kietz
Przebieg służby:6 patrole
22 marca 1941 - 1 lipca 1941 2.Flotylla jako jednostka treningowa
1 lipca 1941 - 3 lipca 1943 2.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:27 statki zatopione o łącznym tonażu 126.287 ton5 okrętów uszkodził o łącznym tonażu 37.501 ton
Koniec służby:Zatopiony 3 lipca 1943 w północno-zachodniej Cape Ortegal, Hiszpania, na pozycji 46.02N, 11.23W, 55 zabitych (wszyscy zginęli).