U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U128

U-128
Typ:IXC
Zwodowany:10 lipca 1940 AG Weser, Bremen
Odbiór techniczny:12 maja 1941 Kptlt. Ullrich Heyse (Knights Cross)
Dowódcy okrętu:12 maja 1941 - 28 lutego 1943 Kptlt. Ulrich Heyse (Knights Cross)
1 marca 1943 - 17 maja 1943 Kptlt. Hermann Steinert
Przebieg służby:6 patrole
12 maja 1941 - 30 listopada 1941 2.Flotylla jako jednostka treningowa
1 grudnia 1941 - 17 maja 1943 2.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:12 statków zatopił o łącznym tonażu 83.639 ton
Koniec służby:Zatopiony 17 maja 1943 w Południowym Atlantyku na południu Pernambuco, na pozycji 10.00S, 35.35W, 7 zabitych i 47 ocalałych.