U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U13

U-13
Typ:IIB
Zwodowany:20 czerwca 1935 Deutsche Werke, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:30 listopada 1935 Oblt. Hans-Gerrit von Stockhausen (Knights Cross)
Dowódcy okrętu:30 listopada 1935 - 30 września 1937 Kptlt. Hans-Gerrit von Stockhausen (Knights Cross)
1 października 1937 - 5 listopada 1939 Karl Daublebsky von Eichhain
6 listopada 1939 - 2 stycznia 1940 Heinz Scheringer
16 grudnia 1939 - 28 grudnia 1939 Oblt. Wolfgang Lüth (Knights Cross)
3 stycznia 1940 - 31 maja 1940 Max- marca tin Schulte
Przebieg służby:9 patrole
1 listopada 1935 - 1 sierpnia 1939 1.Flotylla jako jednostka bojowa
1 września 1939 - 31 grudnia 1939 1.Flotylla jako jednostka bojowa
1 stycznia 1940 - 31 maja 1940 1.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:9 statki zatopione o łącznym tonażu 28.056 ton
3 statki uszkodził o łącznym tonażu 26.218 ton
Koniec służby:Zatopiony 31 maja 1940 na Morzu Północnym, na pozycji 52.26N, 02.02E. 26 ocalałych (Brak ofiar) .