U-BOOT BOX
Lista U-Bootów
Typy U-Bootów
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U137

U-137
Typ:IID
Zwodowany:16 listopada 1939 Deutsche Werke, Kiel (Kilonia)
Odbir techniczny:15 czerwca 1940 Oblt. Herbert Wohlfahrt (Knights Cross)
Dowdcy okrtu:15 czerwca 1940 - 14 grudnia 1940 Kptlt. Herbert Wohlfarth (Knights Cross)
15 grudnia 1940 - 7 grudnia 1941 Hanns-Ferdini Massmann
8 grudnia 1941 - 1 wrzenia 1942 Herbert Brnning
2 wrzenia 1942 - 27 grudnia 1943 Oblt. Gerth Gemeiner
28 grudnia 1943 - 24 stycznia 1945 Oblt. Gnther Schimmel
25 stycznia 1945 - 28 lutego 1945 Oblt. Erich Fischer
od marca 1945 - 2 maja 1945 Oblt. Hans-Joachim Dierks
Przebieg suby:4 patrole
15 czerwca 1940 - 31 sierpnia 1940 1.Flotylla jako jednostka treningowa
1 wrzenia 1940 - 19 grudnia 1940 1.Flotylla jako jednostka bojowa
20 grudnia 1940 - 2 maja 1945 22.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:6 statki zatopione o cznym tonau 24.136 ton
2 statki uszkodzi o cznym tonau 15.469 ton
Koniec suby:Uszkodzony 2 maja 1945.