U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U139

U-139
Typ:IID
Zwodowany:20 listopada 1939 Deutsche Werke, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:24 lipca 1940 Kptlt. Robert Bartels
Dowódcy okrętu:24 lipca 1940 - 20 grudnia 1940 Oblt. Robert Bartels
21 grudnia 1940 - 5 października 1941 Horst Elfe
6 października 1941 - 17 maja 1942 Heinz-Konrad Fenn
18 maja 1942 - 30 czerwca 1942 Albert Lauzemis
1 lipca 1942 - 30 września 1942 Kptlt. Helmut Sommer
1 października 1942 - 6 września 1943 Oblt. Richard Böttcher
7 września 1943 - 27 grudnia 1943 Oblt. Hubertus Korndörfer
28 grudnia 1943 - 3 lipca 1944 Oblt. Günther Lube
4 lipca 1944 - 2 maja 1945 Oblt. Walter Kimmelmann
Przebieg służby:2 patrole
24 lipca 1940 - 3 października 1940 1.Flotylla jako jednostka treningowa
4 października 1940 - 30 kwietnia 1941 21.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
1 maja 1941 - 21 czerwca 1941 22.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
22 czerwca 1941 - 31 lipca 1941 22.Flotylla jako jednostka bojowa
1 sierpnia 1941 - 2 maja 1945 22.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Uszkodzony 2 maja 1945.