U-BOOT BOX
Lista U-Bootów
Typy U-Bootów
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U141

U-141
Typ:IID
Zwodowany:12 grudnia 1939 Deutsche Werke, Kiel (Kilonia)
Odbir techniczny:21 sierpnia 1940 Oblt. Heinz-Otto Schultze (Knights Cross)
Dowdcy okrtu:21 sierpnia 1940 - 30 marca 1941 Oblt. Heinz-Otto Schultze (Knights Cross)
31 marca 1941 - 29 listopada 1941 Philipp Schler
30 listopada 1941 - 15 czerwca 1942 Oblt. Jrgen Krger
16 czerwca 1942 - 15 lutego 1943 Oblt. Gnther Mller
16 lutego 1943 - 28 lipca 1943 Dietrich Rauch
29 lipca 1943 - 6 listopada 1944 Oblt. Bernhard Luttmann
7 listopada 1944 - 2 maja 1945 Oblt. Heinrich-Dietrich Hoffmann
Przebieg suby:4 patrole
21 sierpnia 1940 - 23 padziernika 1940 1.Flotylla jako jednostka treningowa
1 maja 1941 - 30 wrzenia 1941 3.Flotylla jako jednostka bojowa
1 padziernika 1941 - 1 marca 1945 21.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
1 marca 1945 - 2 maja 1945 31.Flotylla jako jednostka treningowa
Sukcesy:4 statki zatopione o cznym tonau 6.801 ton
1 statek uszkodzi o cznym tonau 5.133 ton
Koniec suby:Uszkodzony 2 maja 1945.