U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U142

U-142
Typ:IID
Zwodowany:12 grudnia 1939 Deutsche Werke, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:4 września 1940 Oblt. Nicolai Clausen
Dowódcy okrętu:4 września 1940 - 13 października 1940 Ltn. Asmus Nicolai Clausen (Knights Cross)
14 października 1940 - 12 października 1941 Kptlt. Paul-Hugo Kettner
21 października 1941 - 17 marca 1942 Siegfried Lindke
18 marca 1942 - 12 września 1942 Hans-Joachim Bertelsmann
13 września 1942 - 24 grudnia 1942 Oblt. Johann-Otto Krieg (Knights Cross)
25 grudnia 1942 - 4 marca 1944 Karl-Heinz Laudahn
5 marca 1944 - 6 lutego 1945 Oblt. Carl Schauroth
7 lutego 1945 - 2 maja 1945 Oblt. Friedrich Baumgärtel
Przebieg służby:3 patrole
4 września 1940 - 16 października 1940 1.Flotylla jako jednostka treningowa
17 października 1940 - 18 grudnia 1940 24.Flotylla jako jednostka treningowa
19 grudnia 1940 - 21 czerwca 1941 22.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
22 czerwca 1941 - 31 sierpnia 1941 22.Flotylla jako jednostka bojowa
1 września 1941 - 1 maja 1945 22.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
2 maja 1945 - 2 maja 1945 5.Flotylla jako jednostka treningowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Uszkodzony 2 maja 1945.