U-BOOT BOX
Lista U-Bootów
Typy U-Bootów
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U143

U-143
Typ:IID
Zwodowany:3 stycznia 1940 Deutsche Werke, Kiel (Kilonia)
Odbir techniczny:18 wrzenia 1940 Oblt. Ernst Mengersen (Knights Cross)
Dowdcy okrtu:18 wrzenia 1940 - 2 listopada 1940 Kptlt. Ernst Mengersen (Knights Cross)
9 grudnia 1940 - 19 marca 1941 Oblt. Helmut Mhlmann (Knights Cross)
20 marca 1941 - 30 marca 1941 Jrgen von Rosenstiel
31 marca 1941 - 30 kwietnia 1941 Oblt. Harald Gelhaus (Knights Cross)
19 listopada 1941 - 7 kwietnia 1942 Kptlt. Helmut Manseck
8 kwietnia 1942 - 14 grudnia 1942 Gerhard Groth
15 grudnia 1942 - 8 lutego 1943 Erwin Schwager
9 lutego 1943 - 29 maja 1944 Hans Vogel
30 maja 1944 - 8 maja 1945 Oblt. Walter Kasparek
Przebieg suby:4 patrole
18 wrzenia 1940 - 2 listopada 1940 1.Flotylla jako jednostka treningowa
3 listopada 1940 - 31 grudnia 1940 24.Flotylla jako jednostka treningowa
1 stycznia 1941 - 1 kwietnia 1941 22.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
1 kwietnia 1941 - 12 wrzenia 1941 3.Flotylla jako jednostka bojowa
13 wrzenia 1941 - 8 maja 1945 22.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:1 statek zatopiony o cznym tonau 1.409 ton
Koniec suby:Zatopiony 22 grudnia 1945, na pozycji 55.58N, 09.35W .