U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U145

U-145
Typ:IID
Zwodowany:29 marca 1940 Deutsche Werke, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:16 października 1940 Oblt. Heinrich Driver
Dowódcy okrętu:16 października 1940 - 18 grudnia 1940 Heinrich Driver
19 grudnia 1940 - 21 października 1941 Rudolf Franzius
22 października 1941 - 25 listopada 1941 Heinz Schomburg
26 listopada 1941 - 14 grudnia 1942 Reimar Ziesmer
15 grudnia 1942 - 12 marca 1944 Oblt. Otto Hübschen
13 marca 1944 - 26 listopada 1944 Oblt. Horst Hübsch
27 listopada 1944 - 8 maja 1945 Oblt. Friedrich-Karl Görner
Przebieg służby:3 patrole
16 października 1940 - 18 grudnia 1940 1.Flotylla jako jednostka treningowa
19 grudnia 1940 - 8 maja 1945 22.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Zatopiony 22 grudnia 1945 na pozycji 55.47N, 09.56W.