U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U146

U-146
Typ:IID
Zwodowany:30 marca 1940 Deutsche Werke, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:30 października 1940 Kptlt. Eberhard Hoffmann
Dowódcy okrętu:30 października 1940 - 6 kwietnia 1941 Eberhard Hoffmann
7 kwietnia 1941 - 26 sierpnia 1941 Oblt. Otto Ites (Knights Cross)
27 sierpnia 1941 - października 1941 Ewald Hülsenbeck
od października 1941 - czerwca 1942 Oblt. Wilhelm Grimme
od czerwca 1942 - sierpnia 1942 Oblt. Gerth Gemeiner
8 września 1942 - października 1942 Jürgen Nissen
2 listopada 1942 - 11 lipca 1943 Erich Hilsenitz
31 maja 1943 - 30 grudnia 1944 Oblt. Herbert Waldschmidt
22 grudnia 1944 - 9 marca 1945 Oblt. Helmuth Wüst
10 marca 1945 - 2 maja 1945 Oblt. Carl Schauroth
Przebieg służby:2 patrole
30 października 1940 - 31 grudnia 1940 1.Flotylla jako jednostka treningowa
1 stycznia 1941 - 21 czerwca 1941 22.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
22 czerwca 1941 - 31 sierpnia 1941 3.Flotylla jako jednostka bojowa
1 września 1941 - 2 maja 1945 22.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:1 statek zatopiony o łącznym tonażu 3.496 ton
Koniec służby:Uszkodzony 2 maja 1945.