U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U151

U-151
Typ:IID
Zwodowany:6 lipca 1940 Deutsche Werke, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:15 stycznia 1941 Kptlt. Hans Oestermann
Dowódcy okrętu:15 stycznia 1941 - 21 lipca 1941 Kptlt. Hans Oestermann
22 lipca 1941 - 15 listopada 1941 Gustav-Adolf stycznia ssen
16 listopada 1941 - września 1942 Oblt. Kurt Eichmann
od września 1942 - maja 1943 Paul Just
od maja 1943 - 31 sierpnia 1944 Oblt. Karl-Erich Utischill
1 września 1944 - 2 maja 1945 Oblt. Graf Ferdini von Arco
Przebieg służby:Brak patroli
15 stycznia 1941 - 21 lipca 1941 24.Flotylla jako jednostka treningowa
22 lipca 1941 - 1 marca 1945 21.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
1 marca 1945 - 2 maja 1945 31.Flotylla jako jednostka treningowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Uszkodzony 2 maja 1945.