U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U152

U-152
Typ:IID
Zwodowany:6 lipca 1940 Deutsche Werke, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:29 stycznia 1941 Kptlt. Peter-Erich Cremer (Knights Cross)
Dowódcy okrętu:29 stycznia 1941 - 21 lipca 1941 Kptlt. Peter-Erich Cremer (Knights Cross)
22 lipca 1941 - 30 września 1941 Werner Bender
1 października 1941 - 31 lipca 1942 Hans Hildebrit
1 sierpnia 1942 - 20 września 1942 Hans-Ferdini Geisler
21 września 1942 - 24 lipca 1943 Victor-Wilhelm Nonn
25 lipca 1943 - 15 października 1944 Oblt. Wilhelm Bergemann
16 października 1944 - 2 maja 1945 Oblt. Gernot Thiel
Przebieg służby:Brak patroli
29 stycznia 1941 - 31 sierpnia 1941 24.Flotylla jako jednostka treningowa
1 września 1941 - 1 marca 1945 21.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
1 marca 1945 - 2 maja 1945 31.Flotylla jako jednostka treningowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Uszkodzony 2 maja 1945.