U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U155

U-155
Typ:IXC
Zwodowany:1 października 1940 AG Weser, Bremen
Odbiór techniczny:23 sierpnia 1941 Kptlt. Adolf Cornelius Piening (Knights Cross)
Dowódcy okrętu:23 sierpnia 1941 - lutego 1944 KrvKpt. Adolf Cornelius Piening (Knights Cross)
od lutego 1944 - 14 sierpnia 1944 Johannes Rudolph
15 sierpnia 1944 - listopada 1944 Ludwig-Ferdini von Friedeburg
od listopada 1944 - grudnia 1944 Johannes Rudolph
grudnia 1944 - 20 kwietnia 1945 Kptlt. Erwin Witte
21 kwietnia 1945 - 8 maja 1945 Oblt. Friedrich Altmeier
Przebieg służby:10 patrole
23 sierpnia 1941 - 31 stycznia 1942 4.Flotylla jako jednostka treningowa
1 lutego 1942 - 14 sierpnia 1944 10.Flotylla jako jednostka bojowa
15 sierpnia 1944 - 8 maja 1945 33.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:26 statki zatopione o łącznym tonażu 140.449 ton
1 statek uszkodził o łącznym tonażu 6.736 ton
Koniec służby:Zdobyty 30 czerwca 1945.