U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U16

U-16
Typ:IIB
Zwodowany:5 sierpnia 1935 Deutsche Werke, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:16 maja 1936 Kptlt. Heinz Beduhn
Dowódcy okrętu:1 maja 1936 - 29 września 1937 Kptlt. Heinz Beduhn
30 września 1937 - 11 października 1939 Hannes Weingärtner
8 października 1937 - 17 października 1939 Udo Behrens
12 października 1939 - 25 października 1939 Kptlt. Horst Wellner
Przebieg służby:3 patrole
1 maja 1936 - 1 sierpnia 1939 3.Flotylla jako jednostka bojowa
1 września 1939 - 25 października 1939 3.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:2 statki zatopione o łącznym tonażu 3.435 ton
Koniec służby:Zatopiony 25 października 1939 w kanale La Manche niedaleko Dover, na pozycji 51.09N, 01.28E, 28 zabitych (wszyscy zginęli).