U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U161

U-161
Typ:IXC
Zwodowany:23 marca 1940 Seebeck, Bremen
Odbiór techniczny:8 lipca 1941 Kptlt. Hans-Ludwig Witt (Knights Cross)
Dowódcy okrętu:8 lipca 1941 - 30 listopada 1941 Kptlt. Hans-Ludwig Witt (Knights Cross)
1 grudnia 1941 - 31 grudnia 1941 Kptlt. Hans-Ludwig Witt (Knights Cross)
1 stycznia 1942 - 27 września 1943 Kptlt. Albrecht Achilles (Knights Cross)
Przebieg służby:6 patrole
8 lipca 1941 - 31 grudnia 1941 4.Flotylla jako jednostka treningowa
1 stycznia 1942 - 27 września 1943 2.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:15 okrętów zatopionych o łącznym tonażu 64.842 ton
6 statki uszkodził o łącznym tonażu 41.122 ton
Koniec służby:Zatopiony 27 września 1943 w Południowym Atlantyku, na pozycji 12.30S, 35.35W, 53 zabitych (wszyscy zginęli).