U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U17

U-17
Typ:IIB
Zwodowany:1 lipca 1935 Germaniawerft, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:3 grudnia 1935 Oblt. Werner Fresdorf
Dowódcy okrętu:3 grudnia 1935 - 1 listopada 1937 Kptlt. Werner Fresdorf
2 listopada 1937 - 11 września 1939 Heinz von Reiche
11 września 1939 - 17 października 1939 Harald Jeppener-Haltenhoff
18 października 1939 - 5 stycznia 1940 Udo Behrens
18 października 1939 - 5 stycznia 1940 Wolf-Harro Stiebler
6 stycznia 1940 - 7 lipca 1940 Udo Behrens
8 lipca 1940 - 4 stycznia 1941 Herwig Collmann
5 stycznia 1941 - 15 października 1941 Kptlt. Wolfgang Schultze
2 października 1941 - 14 października 1941 Otto Wollschläger
16 października 1941 - 31 maja 1942 Oblt. Ernst Heydemann
1 czerwca 1942 - 22 lutego 1943 Walter Sitek
23 lutego 1943 - 25 maja 1944 Oblt. Karl-Heinz Schmidt
26 maja 1944 - 21 grudnia 1944 Oblt. Hans-Jürgen Bartsch
Przebieg służby:4 patrole
1 grudnia 1935 - 1 sierpnia 1939 1.Flotylla jako jednostka bojowa
1 września 1939 - 31 października 1939 1.Flotylla jako jednostka bojowa
1 listopada 1939 - 31 grudnia 1939 U-Ausbildungsflottille jako jednostka treningowa
1 stycznia 1940 - 30 kwietnia 1940 U-Ausbildungsflottille jako jednostka bojowa
1 maja 1940 - 28 lutego 1943 U-Abwehrschule jako jednostka szkoleniowa
1 marca 1943 - 8 maja 1945 22.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:3 statki zatopione o łącznym tonażu 1.825 ton
Koniec służby:Uszkodzony 5 maja 1945 w Wilhelmshaven.