U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U181

U-181
Typ:IXD2
Zwodowany:15 marca 1941 AG Weser, Bremen
Odbiór techniczny:9 maja 1942 Kptlt. Wolfgang Lüth (Knights Cross)
Dowódcy okrętu:9 maja 1942 - 31 października 1943 KrvKpt. Wolfgang Lüth (Knights Cross)
1 listopada 1943 - 8 maja 1945 Kpt. Kurt Freiwald
Przebieg służby:4 patrole
9 maja 1942 - 30 września 1942 4.Flotylla jako jednostka treningowa
1 października 1942 - 31 października 1942 10.Flotylla jako jednostka bojowa
1 listopada 1942 - 30 września 1944 12.Flotylla jako jednostka bojowa
1 października 1944 - 8 maja 1945 33.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:27 statki zatopione o łącznym tonażu 138.779 ton
Koniec służby:Przejęty przez Japonie w maju 1945.