U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U2

U-2
Typ:IIA
Zwodowany:11 lutego 1935 Deutsche Werke, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:25 lipca 1935 Oblt. Hermann Michahelles
Dowódcy okrętu:25 lipca 1935 - 30 września 1936 Hermann Michahelles
1 października 1936 - 31 stycznia 1938 Kptlt. Heinrich Liebe (Knights Cross)
31 stycznia 1938 - 16 marca 1939 Oblt. Herbert Schultze (Knights Cross)
17 marca 1939 - 5 sierpnia 1940 Kptlt. Helmut Rosenbaum (Knights Cross)
7 lipca 1940 - 5 sierpnia 1940 Oblt. Hans Heidtmann (in deputize) (Knights Cross)
6 sierpnia 1940 - października 1941 Georg von Wilamowitz-Moellendorf
od października 1941 - 15 maja 1942 Karl Kölzer
16 maja 1942 - 19 listopada 1942 Oblt. Werner Schwaff
20 listopada 1942 - 12 grudnia 1943 Oblt. Helmut Herglotz
13 grudnia 1943 - 8 kwietnia 1944 Oblt. Wolfgang Schwarzkopf
Przebieg służby:2 patrole
1 lipca 1935 - 1 sierpnia 1939 U-Bootschulflottille jako jednostka szkoleniowa
1 września 1939 - 1 lutego 1940 U-Bootschulflottille jako jednostka szkoleniowa
1 marca 1940 - 1 kwietnia 1940 U-Bootschulflottille jako jednostka bojowa
1 maja 1940 - 30 czerwca 1940 U-Bootschulflottille jako jednostka szkoleniowa
1 lipca 1940 - 8 kwietnia 1944 21.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Zatonął 8 kwietnia 1944 w zachodnim Pillau, na pozycji 54.48N, 19.55E, po kolizji z niemieckim trawlerem Helmi Söhle. 17 zabitych i 18 ocalałych. 09.04.1944 podniesiono okręt z dna i oddano do remontu.