U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U202

U-202
Typ:VIIC
Zwodowany:18 marca 1940 Germaniawerft, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:22 marca 1941 Kptlt. Hans-Heinz Linder
Dowódcy okrętu:22 marca 1941 - 1 września 1942 Kptlt. Hans-Heinz Linder
2 września 1942 - 2 czerwca 1943 Kptlt. Günter Poser
Przebieg służby:9 patrole
22 marca 1941 - 1 czerwca 1941 1.Flotylla jako jednostka treningowa
1 czerwca 1941 - 2 czerwca 1943 1.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:9 statki zatopione o łącznym tonażu 34.615 ton
5 okrętów uszkodził o łącznym tonażu 42.618 ton
Koniec służby:Zatopiony 2 czerwca 1943, na pozycji 56.12N, 39.52W, 18 zabitych i 30 ocalałych.