U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U203

U-203
Typ:VIIC
Zwodowany:28 marca 1940 Germaniawerft, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:18 lutego 1941 Kptlt. Rolf Mützelburg (Oak Leaves)
Dowódcy okrętu:18 lutego 1941 - 11 września 1942 Kptlt. Rolf Mützelburg (Knights Cross)
11 września 1942 - 20 września 1942 Hans Seidel
21 września 1942 - 25 kwietnia 1943 Kptlt. Hermann Kottmann
Przebieg służby:11 patrole
18 lutego 1941 - 1 maja 1941 1.Flotylla jako jednostka treningowa
1 maja 1941 - 25 kwietnia 1943 1.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:22 statki zatopione o łącznym tonażu 94.660 ton
3 statki uszkodził o łącznym tonażu 17.052 ton
Koniec służby:Zatopiony 25 kwietnia 1943, na pozycji 55.05N, 42.25W, 10 zabitych i 38 ocalałych.