U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U21

U-21
Typ:IIB
Zwodowany:4 marca 1936 Germaniawerft, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:3 sierpnia 1936
Dowódcy okrętu:18 lipca 1935 - 3 października 1937 Kurt Freiwald
od września 1936 - 31 marca 1937 Werner Lott
1937 - 1937 Kptlt. Wilhelm Ambrosius
1937 - 1937 Kpt. Erwin Sachs
1 października 1937 - 6 stycznia 1940 Kptlt. Fritz Frauenheim (Knights Cross)
6 stycznia 1940 - 28 lipca 1940 Wolf-Harro Stiebler
1 sierpnia 1940 - 20 grudnia 1940 Oblt. Hans Heidtmann (Knights Cross)
21 grudnia 1940 - 18 maja 1941 Kptlt. Ernst-Bernward Lohse
19 maja 1941 - 3 stycznia 1942 Karl-Heinz Herbschleb
4 stycznia 1942 - 24 września 1942 Oblt. Hans-Heinrich Döhler
25 września 1942 - 28 stycznia 1943 Hans-Ferdini Geisler
29 stycznia 1943 - 11 maja 1944 Oblt. Rudolf Kugelberg
12 maja 1944 - 5 sierpnia 1944 Oblt. Wolfgang Schwarzkopf
Przebieg służby:7 patrole
1 sierpnia 1936 - 1 sierpnia 1939 1.Flotylla jako jednostka bojowa
1 września 1939 - 31 grudnia 1939 1.Flotylla jako jednostka bojowa
1 stycznia 1940 - 30 czerwca 1940 1.Flotylla jako jednostka bojowa
1 lipca 1940 - 5 sierpnia 1944 21.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:6 statki zatopione o łącznym tonażu 11.311 ton
1 statek uszkodził o łącznym tonażu 11.500 ton
Koniec służby:Uszkodzony 5 sierpnia 1944 w Pillau. Zezłomowany w lutym 1945.