U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U22

U-22
Typ:IIB
Zwodowany:4 marca 1936 Germaniawerft, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:20 sierpnia 1936
Dowódcy okrętu:23 grudnia 1936 - 4 października 1937 Harald Grosse
1 października 1937 - 3 października 1939 Kptlt. Werner Winter (Knights Cross)
4 października 1939 - 27 marca 1940 Kptlt. Karl-Heinrich Jenisch
Przebieg służby:7 patrole
1 sierpnia 1936 - 1 sierpnia 1939 3.Flotylla jako jednostka bojowa
1 września 1939 - 31 grudnia 1939 3.Flotylla jako jednostka bojowa
1 stycznia 1940 - 27 marca 1940 1.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:10 statków zatopionych o łącznym tonażu 13.719 ton
Koniec służby:Zaginął około 27 marca 1940 w rejonie Skagerak, nieznana jest dokładna pozycja zatonięcia. 27 zabitych (wszyscy zginęli).