U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U23

U-23
Typ:IIB
Zwodowany:11 kwietnia 1936 Germaniawerft, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:24 września 1936
Dowódcy okrętu:1 września 1936 - 3 stycznia 1938 KrvKpt. Eberhard Godt
1936/37 - 30 września 1937 Hans-Günther Looff
1 października 1937 - 1 kwietnia 1940 Kptlt. Otto Kretschmer (Knights Cross)
8 kwietnia 1940 - 19 maja 1940 Kptlt. Heinz Beduhn
20 maja 1940 - 30 września 1940 Heinrich Driver
1 października 1940 - 20 marca 1941 Kurt Reichenbach-Klinke
21 marca 1941 - 23 września 1941 Ernst-Ulrich Brüller
24 września 1941 - 26 marca 1942 Ulrich Gräf
27 marca 1942 - 19 czerwca 1944 Kptlt. Rolf-Birger Wahlen
20 czerwca 1944 - 10 września 1944 Oblt. Rudolf Arendt
Przebieg służby:16 patroli
1 września 1936 - 1 sierpnia 1939 1.Flotylla jako jednostka bojowa
1 września 1939 - 31 grudnia 1939 1.Flotylla jako jednostka bojowa
1 stycznia 1940 - 30 czerwca 1940 1.Flotylla jako jednostka bojowa
1 lipca 1940 - 30 września 1942 21.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
1 października 1942 - 10 września 1944 30.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:12 statków zatopił o łącznym tonażu 30.703 ton
2 statki uszkodził o łącznym tonażu 1.061 ton
Koniec służby:Samozatopiony 10 września 1944 przy wybżeżu Tureckim, Morze Czarne na pozycji 41.16N, 31.26E.