U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U24

U-24
Typ:IIB
Zwodowany:21 kwietnia 1936 Germaniawerft, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:10 października 1936
Dowódcy okrętu:3 lipca 1937 - 30 września 1937 Heinz Buchholz
8 października 1937 - 17 października 1939 Udo Behrens
18 października 1939 - 29 listopada 1939 Harald Jeppener-Haltenhoff
30 listopada 1939 - 21 sierpnia 1940 Udo Heilmann
22 sierpnia 1940 - 10 marca 1941 Dietrich Borchert
11 marca 1941 - 31 lipca 1941 Helmut Hennig
1 sierpnia 1941 - 5 maja 1942 Hardo Rodler von Roithberg
14 października 1942 - 17 listopada 1942 Klaus Petersen
18 listopada 1942 - 15 kwietnia 1943 Clemens Schöler
16 kwietnia 1943 - 7 kwietnia 1944 Kptlt. Klaus Petersen
od lipca 1944 - 25 sierpnia 1944 Dieter Lenzmann
7 kwietnia 1944 - lipca 1944 Oblt. marca tin Lit-Hayen
Przebieg służby:20 patrole
1 października 1936 - 1 sierpnia 1939 3.Flotylla
1 września 1939 - 17 października 1939 3.Flotylla jako jednostka bojowa
18 października 1939 - 31 grudnia 1939 1.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
1 stycznia 1940 - 30 kwietnia 1940 1.Flotylla jako jednostka bojowa
1 maja 1940 - 30 czerwca 1940 1. U-Ausbildungsflottille jako jednostka szkoleniowa
1 lipca 1940 - 30 kwietnia 1942 21.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
1 października 1942 - 25 sierpnia 1944 30.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:7 statki zatopione o łącznym tonażu 9.418 ton
1 statek uszkodził o łącznym tonażu 7.661 ton
Koniec służby:Uszkodzony 25 sierpnia 1944 na Konstanza, Morze Czarne, na pozycji 44.12N, 28.41E.