U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U248

U-248
Typ:VIIC
Zwodowany:19 grudnia 1942 Germaniawerft, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:6 listopada 1943 Oblt. Bernhard Emde
Dowódcy okrętu:6 listopada 1943 - 31 października 1944 Oblt. Bernhard Emde
1 listopada 1944 - 16 stycznia 1945 Oblt. Johann-Friedrich Loos
Przebieg służby:2 patrole
6 listopada 1943 - 31 lipca 1944 5.Flotylla jako jednostka treningowa
1 sierpnia 1944 - 31 października 1944 9.Flotylla jako jednostka bojowa
1 listopada 1944 - 16 stycznia 1945 11.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Zatopiony 16 stycznia 1945 na północnym Atlantyku na pozycji 47.43N, 26.37W, przez niszczyciele eskortowe USS Hayter, USS Otter, USS Varian i USS Hubbard. 47 zabitych (wszyscy zginęli).