U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U25

U-25
Typ:IA
Zwodowany:28 czerwca 1935 AG Weser, Bremen
Odbiór techniczny:6 kwietnia 1936 Kptlt. Eberhardt Godt
Dowódcy okrętu:6 kwietnia 1936 - 3 stycznia 1938 KrvKpt. Eberhard Godt
3 stycznia 1938 - 12 grudnia 1938 Werner von Schmidt
10 grudnia 1938 - 3 kwietnia 1939 Kptlt. Otto Schuhart (Knights Cross)
4 kwietnia 1939 - 4 września 1939 Georg-Heinz Michel
5 września 1939 - 19 maja 1940 KrvKpt. Viktor Schütze (Knights Cross)
20 maja 1940 - 1 sierpnia 1940 Kptlt. Heinz Beduhn
Przebieg służby:5 patrole
1 kwietnia 1936 - 31 grudnia 1939 2.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
1 stycznia 1940 - 1 sierpnia 1940 2.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:8 statki zatopione o łącznym tonażu 50.255 ton
1 statek uszkodził o łącznym tonażu 7.638 ton
Koniec służby:Wpłynął na minę i zatonął 1 sierpnia 1940 na Morzu Północnym, na pozycji 54.14N, 05.07E. 49 zabitych (wszyscy zginęli).