U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U26

U-26
Typ:IA
Zwodowany:1 sierpnia 1935 AG Weser, Bremen
Odbiór techniczny:6 maja 1936 Kptlt. Werner Hartmann (Knights Cross)
Dowódcy okrętu:11 maja 1936 - 30 września 1938 KrvKpt. Werner Hartmann (Knights Cross)
1 października 1938 - sierpnia 1939 Oskar Schomburg
od sierpnia 1939 - 3 stycznia 1940 Klaus Ewerth
4 stycznia 1940 - 11 maja 1940 Heinz Scheringer
12 maja 1940 - 8 czerwca 1940 Heinz Fischer
9 czerwca 1940 - 1 lipca 1940 Heinz Scheringer
Przebieg służby:6 patroli
1 maja 1936 - 1 sierpnia 1939 2.Flotylla jako jednostka bojowa
1 września 1939 - 31 grudnia 1939 2.Flotylla jako jednostka bojowa
1 stycznia 1940 - 1 lipca 1940 2.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:11 statków zatopił o łącznym tonażu 48.644 ton
2 statki uszkodził o łącznym tonażu 5.401 ton
Koniec służby:Uszkodzony 1 lipca 1940 na północnym Atlantyku, na pozycji 48.03N, 11.30W . 48 ocalałych (Brak ofiar) .