U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U27

U-27
Typ:VIIA
Zwodowany:11 listopada 1935 AG Weser, Bremen
Odbiór techniczny:12 sierpnia 1936 Korvkpt. Hans Ibbeken
Dowódcy okrętu:12 sierpnia 1936 - 4 października 1937 Hans Ibbeken
5 października 1937 - 5 czerwca 1939 Johannes Franz
6 czerwca 1939 - 8 lipca 1939 Hans-Georg von Friedeburg
8 lipca 1939 - 20 września 1939 Johannes Franz
Przebieg służby:1 patrol
12 sierpnia 1936 - 31 sierpnia 1939 2.Flotylla jako jednostka bojowa
1 września 1939 - 20 września 1939 2.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:2 statki zatopione o łącznym tonażu 624 ton
Koniec służby:Zatopiony 20 września 1939 w zachodnim Scotli, na pozycji 58.35N, 09.02W. 38 ocalałych (Brak ofiar) .