U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U28

U-28
Typ:VIIA
Zwodowany:2 grudnia 1935 AG Weser, Bremen
Odbiór techniczny:12 września 1936 Kptlt. Wilhelm Ambrosius
Dowódcy okrętu:12 września 1936 - 1 listopada 1938 Kptlt. Wilhelm Ambrosius
1936/37 - 30 września 1937 Hans-Günther Looff
28 października 1938 - 16 listopada 1940 Kptlt. Günter Kuhnke (Knights Cross)
28 października 1938 - listopada 1938 Oblt. Fritz- lipca ius Lemp (Knights Cross)
16 listopada 1940 - 11 lutego 1941 Oblt. Friedrich Guggenberger (Knights Cross)
12 lutego 1941 - 21 czerwca 1941 Heinrich Rnasch
22 czerwca 1941 - 20 marca 1942 Hermann Eckhardt
1 lipca 1942 - 30 listopada 1942 Oblt. Karl-Heinz marca bach (Knights Cross)
1 grudnia 1942 - lipca 1943 Oblt. Uwe Christiansen
ok lipca 1943 - 1 grudnia 1943 Oblt. Erich Kremp
l2 grudnia 1943 - 17 marca 1944 Oblt. Dietrich Sachse
Przebieg służby:6 patrole
12 września 1936 - 31 sierpnia 1939 2.Flotylla jako jednostka bojowa
1 września 1939 - 31 grudnia 1939 2.Flotylla jako jednostka bojowa
1 stycznia 1940 - 9 listopada 1940 2.Flotylla jako jednostka bojowa
10 listopada 1940 - 30 listopada 1943 24.Flotylla jako jednostka treningowa
1 grudnia 1943 - 17 marca 1944 22.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:13 statki zatopione o łącznym tonażu 56.272 ton
2 statki uszkodził o łącznym tonażu 10.067 ton
Koniec służby:Zatopiony 17 marca 1944, na pozycji 54.07N, 10.50E, został wydobyty i wyremontowany w marcu 1944. Uszkodzony 4 sierpnia 1944.