U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U29

U-29
Typ:VIIA
Zwodowany:2 stycznia 1936 AG Weser, Bremen
Odbiór techniczny:16 listopada 1936 Kptlt. Heinz Fischer
Dowódcy okrętu:16 listopada 1936 - 31 października 1938 Heinz Fischer
1 listopada 1938 - 3 kwietnia 1939 Georg-Heinz Michel
4 kwietnia 1939 - 2 stycznia 1941 Kptlt. Otto Schuhart (Knights Cross)
3 stycznia 1941 - 14 września 1941 Oblt. Georg Lassen (Knights Cross)
15 września 1941 - 5 maja 1942 Heinrich Hasenschar
6 maja 1942 - 30 czerwca 1942 Oblt. Karl-Heinz marca bach (Knights Cross)
15 listopada 1942 - 20 sierpnia 1943 Oblt. Rudolf Zorn
21 sierpnia 1943 - 2 listopada 1943 Oblt. Eduard Aust
3 listopada 1943 - 17 kwietnia 1944 Oblt. Graf Ulrich-Philipp von und zu Arco-Zinneberg
Przebieg służby:7 patrole
16 listopada 1936 - 31 sierpnia 1939 2.Flotylla jako jednostka bojowa
1 września 1939 - 31 grudnia 1939 2.Flotylla jako jednostka bojowa
1 stycznia 1940 - 1 stycznia 1941 2.Flotylla jako jednostka bojowa
2 stycznia 1941 - 30 czerwca 1942 24.Flotylla jako jednostka treningowa
1 listopada 1942 - 31 sierpnia 1943 24.Flotylla jako jednostka treningowa
1 września 1943 - 30 listopada 1943 23.Flotylla jako jednostka treningowa
1 grudnia 1943 - 17 kwietnia 1944 21.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:12 statków zatopił o łącznym tonażu 85.265 ton
Koniec służby:Uszkodzony 4 maja 1945, w 1948 przeznaczony na złomowanie.