U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U3

U-3
Typ:IIA
Zwodowany:11 lutego 1935 Deutsche Werke, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:6 sierpnia 1935 Oblt. Hans Meckel
Dowódcy okrętu:6 sierpnia 1935 - 29 września 1937 Hans Meckel
30 września 1937 - lipca 1938 Ernst-Günter Heinicke
29 października 1938 - 2 stycznia 1940 Kptlt. Joachim Schepke (Knights Cross)
3 stycznia 1940 - 28 lipca 1940 Gerd Schreiber
29 lipca 1940 - 10 listopada 1940 Kptlt. Helmut Franzke
11 listopada 1940 - 2 lipca 1941 Kptlt. Otto von Bülow (Knights Cross)
3 lipca 1941 - 2 marca 1942 Oblt. Hans-Hartwig Trojer (Knights Cross)
3 marca 1942 - 30 września 1942 Joachim Zier
1 października 1942 - 18 maja 1943 Oblt. Herbert Zoller
19 maja 1943 - 9 czerwca 1944 Oblt. Ernst Hartmann
10 czerwca 1944 - 16 lipca 1944 Hermann Neumeister
Przebieg służby:5 patrole
1 sierpnia 1935 - 1 września 1939 U-Bootschulflottille jako jednostka szkoleniowa
1 września 1939 - 1 października 1939 U-Bootschulflottille jako jednostka bojowa
1 października 1939 - 1 lutego 1940 U-Bootschulflottille jako jednostka szkoleniowa
1 marca 1940 - 1 kwietnia 1940 U-Bootschulflottille jako jednostka bojowa
1 maja 1940 - 30 czerwca 1940 U-Bootschulflottille jako jednostka szkoleniowa
1 lipca 1940 - 31 lipca 1944 21.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:2 statki zatopione o łącznym tonażu 2.348 ton
Koniec służby:Uszkodzony 1 sierpnia 1944 na Gotenhafen.