U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U30

U-30
Typ:VIIA
Zwodowany:24 stycznia 1936 AG Weser, Bremen
Odbiór techniczny:8 października 1936 Kptlt. Hans Cohausz
Dowódcy okrętu:8 października 1936 - 31 października 1938 Hans Cohausz
15 lutego 1938 - 17 sierpnia 1938 Hans Pauckstadt
ok listopada 1938 - września 1940 Kptlt. Fritz-Julius Lemp (Knights Cross)
ok września 1940 - 31 marca 1941 Robert Prützmann
1 kwietnia 1941 - kwietnia 1941 Paul-Karl Loeser
od kwietnia 1941 - 22 kwietnia 1941 Hubertus Purkhold
23 kwietnia 1941 - 9 marca 1942 Oblt. Kurt Baberg
10 marca 1942 - 4 października 1942 Oblt. Hermann Bauer
5 października 1942 - 16 grudnia 1942 Franz Saar
ok maja 1943 - 1 grudnia 1943 Oblt. Ernst Fischer
2 grudnia 1943 - 14 grudnia 1944 Oblt. Ludwig Fabricius
17 stycznia 1945 - 23 stycznia 1945 Oblt. Günther Schimmel
Przebieg służby:8 patrole
8 października 1936 - 31 sierpnia 1939 2.Flotylla jako jednostka bojowa
1 września 1939 - 31 grudnia 1939 2.Flotylla jako jednostka bojowa
1 stycznia 1940 - 30 listopada 1940 2.Flotylla jako jednostka bojowa
1 grudnia 1940 - 30 listopada 1943 24.Flotylla jako jednostka treningowa
1 grudnia 1943 - 12 stycznia 1945 22.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:17 statki zatopione o łącznym tonażu 86.490 ton
2 statki uszkodził o łącznym tonażu 36.742 ton
Koniec służby:Uszkodzony 4 maja 1945 w Kupfermühlen, wrak zezłomowano 1948.