U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U31

U-31
Typ:VIIA
Zwodowany:1 marca 1936 AG Weser, Bremen
Odbiór techniczny:28 grudnia 1936 Kptlt. Rolf Dau
Dowódcy okrętu:28 grudnia 1936 - 8 listopada 1938 Rolf Dau
8 listopada 1938 - 11 marca 1940 Kptlt. Johannes Habekost
8 lipca 1940 - 2 listopada 1940 Wilfried Prellberg
Przebieg służby:7 patrole
28 grudnia 1936 - 31 sierpnia 1939 2.Flotylla jako jednostka bojowa
1 września 1939 - 31 grudnia 1939 2.Flotylla jako jednostka bojowa
1 stycznia 1940 - 12 marca 1940 2.Flotylla jako jednostka bojowa
8 lipca 1940 - 2 listopada 1940 2.Flotylla (Fb)
Sukcesy:13 statki zatopione o łącznym tonażu 27.911 ton
1 statek uszkodził o łącznym tonażu 33.950 ton
Koniec służby:Zatopiony 11 marca 1940 przez brytyjski samolot Bristol Blenheim, 58 zabitych. U-boot ten został ponownie wydobyty w marcu 1940, i naprawiony. W listopadzie ponownie został zatopiony od min brytyjskiego niszczyciela Hms Antelope, 2 zabitych i 44 ocalałych.