U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U32

U-32
Typ:VIIA
Zwodowany:15 marca 1936 AG Weser, Bremen
Odbiór techniczny:15 kwietnia 1937 Kptlt. Werner Lott
Dowódcy okrętu:15 kwietnia 1937 - 15 sierpnia 1937 Werner Lott
16 sierpnia 1937 - 11 lutego 1940 Paul Büchel
12 lutego 1940 - 30 października 1940 Oblt. Hans Jenisch (Knights Cross)
Przebieg służby:9 patrole
15 kwietnia 1937 - 31 sierpnia 1939 2.Flotylla jako jednostka bojowa
1 września 1939 - 31 grudnia 1939 2.Flotylla jako jednostka bojowa
1 stycznia 1940 - 30 października 1940 2.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:20 statki zatopione o łącznym tonażu 116.836 ton
5 okrętów uszkodził o łącznym tonażu 40.274 ton
Koniec służby:Zatopiony 30 października 1940 no północny-zachód od Irlandii, na pozycji 55.37N, 12.19W, przez Brytyjskie okręty HMS Harvester i HMS Highlander. 9 zabitych i 33 ocalałych.