U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U33

U-33
Typ:VIIA
Zwodowany:1 września 1935 Germaniawerft, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:25 lipca 1936 Kptlt. Ottoheinrich czerwca ker
Dowódcy okrętu:25 lipca 1936 - 28 października 1938 Ottoheinrich Junker
22 listopada 1936 - 20 grudnia 1936 Kurt Freiwald
3 czerwca 1937 - 25 lipca 1937 Kurt Freiwald
29 października 1938 - 12 lutego 1940 Kptlt. Hans-Wilhelm von Dresky
Przebieg służby:3 patrole
25 lipca 1936 - 31 sierpnia 1939 2.Flotylla jako jednostka bojowa
1 września 1939 - 31 grudnia 1939 2.Flotylla jako jednostka bojowa
1 stycznia 1940 - 12 lutego 1940 2.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:11 statków zatopił o łącznym tonażu 22.931 ton
Koniec służby:Zatopiony 12 lutego 1940 w Firth of Clyde, na pozycji 55.25N, 05.07W. 25 zabitych i 17 ocalałych.