U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U331

U-331
Typ:VIIC
Zwodowany:26 stycznia 1940 Nordseewerke, Emden
Odbiór techniczny:31 marca 1941 Oblt. Hans-Diedrich Freiherr von Tiesenhausen
Dowódcy okrętu:31 marca 1941 - 17 listopada 1942 Kptlt. Freiherr Hans-Diedrich von Tiesenhausen (Knights Cross)
Przebieg służby:10 patrole
31 marca 1941 - 1 lipca 1941 1.Flotylla jako jednostka treningowa
1 lipca 1941 - 14 października 1941 1.Flotylla jako jednostka bojowa
15 października 1941 - 14 kwietnia 1942 23.Flotylla jako jednostka bojowa
15 kwietnia 1942 - 17 listopada 1942 29.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:2 statki zatopione o łącznym tonażu 40.235 ton
1 statek uszkodził o łącznym tonażu 372 ton
Koniec służby:Zatopiony listopada 17, 1942 na Morzu Śródziemnym, na pozycji 37.05N, 02.27E, zatopiony przez samoloty Swordfish z brytyjskiego lotniskowca Formidable 32 zabitych i 17 ocalałych.